| poL1T1kA a întrebat:

am si eu nevoie de 3 personalitati celebre din franta (artisti,actori, pictori..etc)dar sa fie nascuti in luna iunie, iulie si august!
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| ddeenniissaa a răspuns:

-Antoine Charles Horace Vernet alias Carle Vernet (n. 14 august 1758 – d. 17 noiembrie 1835)
-Johnny Hallyday (născut Jean-Philippe Smet la 15 iunie 1943, Paris) este un cântăreț și actor francez.
-Mireille Mathieu (n. 22 iulie 1946, Avignon, Franța) este o cântăreață franceză.