| Stefan_Silviu_1993 a întrebat:

am si eu o intrebare am 14 si as vrea sa ma fac bucatar imi puteti spune si mie ce licee sunt in Bucuresti pe acest profil in afara de liceul economic viilor si ce ar trebui sa fac dupa ce intru si ce profil ar trebui sa aleg alimentatie sau turism si ce se face la turism si ce se face la alimentatie... Multumesc

Funda

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu exista licee speciale pentru bucatari, frizeri, ospatari etc.

Faci un curs (in general dureaza 6 luni) iar dupa iti cauti un loc de munca ca bucatar si in baza acelui atestat primit la cursul respectiv esti angajat ca bucatar.

| andrey663 a răspuns:

Nu cred ca exista un liceu pe aceasta specialitate, si daca vrei sa devii bucatar nimeni nu o sa iti ceara sa ai 10 facultati si 20 licee si experianta.Nimanui nu ii pasa ca ai facut nu stiu ce liceu, daca in bucatarie esti varza si nu sti nici macar sa deschizi aragazul.tongue