| SanduEu123456 a întrebat:

Salut TPU, am și eu o intrebare, ce licee din Constanța recomandați (profilul sa fie cu mecanica auto sau construcții)? Cel mai bun și inteligent răspuns primește bifa

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Poti cauta pe acest site https://www.admitereliceu.ro/ licee de la tine din oras. Trebuie sa selectezi localitatea si judetul. Vezi ca informatiile de pe site sunt din anul scolar anterior.
Daca site-ul consideri ca nu e bun pentru ceea ce cauti, poti incerca tu sa cauti alte site-uri unde apar liceele, profilele si mediile lor si poate ai noroc chiar sa gasesti un site cu mediile de admitere de anul acesta.
Daca esti in clasa a 8-a, vezi ca vei primi la un moment dat o brosura cu mediile si profilele de la fiecare liceu din orasul tau. Poti incerca sa cauti brosura si pe internet, daca nu o gasesti momentan ai rabdare, cel mai probabil o sa apara in curand, dar sa nu uiti daca o cauti brosura online sa precizezi si orasul pentru care o cauti.