| AndyJust a întrebat:

am si eu o intrebare:
Sunt in clasa a 8a, cu media peste 9+ si nu prea stiu ce liceu sa aleg.M-am gandit la economic dar nu sunt prea sigur. Stiu ca pot urma o facultate de manager dupa economic dar vreau sa stiu ce posibilitati mai am. Cum am mai spus am media 9+ ( media generala ), niste sfaturi cu niste licee pe masura m-ar ajuta.

FUNDA!

1 răspuns:
| biencutza123456 a răspuns:

Indruma-te dupa ce ti-ar place tie cel mai mult sa faci.Liceul nu este asa de important.Eu fac facultatea de administrarea afacerilor, ceea ce include si management, am cursuri comune cu cei de la management si nu am facut liceul economic, deci nu prea conteaza liceul pe care vre il faci, te poti inscrie apoi la ce facultate vrei tu.Singurul avantaj este ca liceul economic te-ar mai ajuta putin la inceputul facultatii, dar oricum poti recupera invatand. Sper ca te-am ajutat.