| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica problema si o maare nevoie de ajutor(lamurire mai exact) : Sunt clasa a XII-a, si pe tot parcursul liceului am dat profesorilor batai de cap cu absentele mele, dar mereu am rezolvat problema.De data sta, am ajuns la un "nivel superior": tocmai am fost propusa pentru exmatriculare (alaturi de o gramada de colegi) iar problema se va dezbate maine in consiliul la care prezenta mea va fi obligatoriehappy...Semestrul acesta am peste 40 de absente dar motivate, am fost bolnava pot demonstrahappy. si totusi, totusi vor sa ma exmatriculeze, asa, fara absente peste masura, fara sa ma comport urat sau sa deranjez pe cineva, cu tot cu incercarea mea vizibila de a-mi regla comportamentul si de a absenta mult mai putin.Intrebarea mea este urmatoarea: ma pot exmatricula acum in clasa a12a la sfarsit aproape, chiar daca nu au un motiv anume, doar pe baza antecedentelor mele? si daca ma exmatriculeaza pot termina semestrul, respectiv liceul anul acesta, fara sa fiu nevoita sa repet clasa a12a pentru a intra in BAC? va rog ajutati-ma ca este pentru prima data cand imi pun oaresce probleme si semne de intrebare, mereu fiind pasiva in cea ce priveste asuprirea scolaralaughing... dau FUNDA! happy

33 răspunsuri:
| cosmin2344 a răspuns:

Am observat ca esti ca ai o minte agera si nu cred ca ai fi avut nevoie de-atatea felurite raspunsuri. totusi, stii cum e, cine se scuza se acuza.iti sunt notabile probabil, filmele cu liceeni rebeli,fete frumoase si extravagante,chipuri aristocrate ce ascundeau minti periculoase. draga mea,ai trait asa cum ai vrut,si daca un profesor si-a format o imagine despre tine,este pentru ca tu ai lasat sa se vada asta,sau poate ca asta esti tu. dar sunt in viata anumite momente in care trebuie sa inveti sa renunti la anumite lucruri.i-ati si tu o blana de mielusel,pune-o pe tine,du-te in cancelarie si fa juraminte sacre,juraminte pe care oricum nu ti-le vei tine.fa-te si tu frate cu dracu pana treci puntea.dar apoi,continua sa-ti vorbesti vorba si sa-ti porti portul,e o vorba de la noi din popor, si e asa de teribil autentica. gandeste-te ca ai nevoie de bac, poate vei urma si tu o facultate, nu-ti pecetlui viata de-acum. ai mare grija de tine, te pup cu drag. mihai

| mihaMGB a răspuns (pentru cosmin2344):

Foarte intarziat raspunsul dar mersilaughing....Nu a fost o problema grava macar, si am rezolvat-o imediat a2a zi dupa ce m-i sa adus la cunostinta ca ar fi vreo problema.happy crede'ma ca lectii de viata nu am nevoie,sunt destul de dezghetata,aprofundez bine orice problema, ma descurc in orice situatie, am un bagaj vast de cunostinte, am fost maturizata prematur crede'ma, deci lectiile de viata nu numai ca ma lasa rece, dar ma agaseazahappy mi-am rezolvat problema exact a2a zi, doar ca eram curioasa mai degraba decat ingrijorata sa vad daca a mai trecut cineva prin situatia respectiva.Multumesc frumos pentru raspuns totusi, apreciez.Si facultate, da, voi urma, voi urma medicinahappy

| cosmin2344 a răspuns (pentru mihaMGB):

Nu stiu.dar cred ca meritai sa fii exmatriculata, sincer.tu chiar esti incorigibila..ai deja impresia ca le stii pe toate si nici bine nu ai deschis ochii in lume, ai idee de ce se ascund oamenii de iubire?