| Alex_Alex_1996_biY4 a întrebat:

am trecut clasa a9-a in liceul Dacia Pitesti pe profilul mecanică.

1)As vrea sa stiu ce inseamna mecanica;

2)Tot ce tine de mecanica;

3)Din ce clasa incepe sa ma învețe cum se repara ceva, cum se schimba o piesa;

4)orice vreau sa stiu, chiar vreau sa invat despre asta.

5.imi puteti da un site de unde pot invata?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Mecanica la profesionala sau liceu? Daca esti la liceu si nu la profesionala vei face module de la rezistenta materialelor, desen tehnic, studiul materialelor pana la practica. Multa romana, mate si fizica. Pana in a x-a faci bio. A trecut ceva timp pentru ca m-am transferat la alt profil.
O sa ai practica, deci vei avea nevoie de salopeta cel mai probabil. Vezi ce zic maistrii. Bafta

| Alex_Alex_1996_biY4 explică (pentru asperger3):

Sunt pe liceu

| asperger3 a răspuns (pentru Alex_Alex_1996_biY4):

Sunt mai multe specializari precum tehnician mecatornist sau intretinere si reparatii