| Mai2001 a întrebat:

Anul acesta trec in clasa a VIII-a si as vrea sa stiu cum e fizica in acest an.....cam ce se face, cat de grea e materia. Va rog spuneti-mi cum e fizica in clasa a VIII-a. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Rox1234 a răspuns:

Buna! eu tocmai trec in clasa a IX- a si am trecut prin aceasta chestie laughing pai iti zic din experienta proprie..eu nu le am cu materiile gen matematica fizica chimie ( chestiile care au numere) pur si simplu nu le suport..la inceput o sa se reia cea de clasa a VII a cam la primul capitol pe asta se bazeaza. dupa o sa descoperi si singur/awinking e destul de greluta. teoria e usoara.dar sunt foarte multe formule si problemele pff..complicate dar daca esti un geniu la din astea te descurciwinking eu nu prea am facut-o, profesoara mea a fost ocupata si nu prea statea cu noi insa da e dificila dar daca iti place materia sigur o sa o adori, mult succes xD

1 răspuns:
| anonimguy3 a răspuns:

Cum sa fie, la fel de plictisitoare si de neinteles pentru uni ca de obicei. Nu e grea, avand in vedere ca toti profesorii de fizica se axeaza pe teorie pentru note asa ca succes.