| SofianAdrian20 a întrebat:

as vrea sa stiu de la cineva care a terminat liceul de arte pe profilul arhitectura, cum e mai departe, la facultate, si daca v-a fost de ajutor liceul si respectiv daca ati avut nevoie de pregatire la mate sau alta materie, multumesc!

Răspuns Câştigător
| YouAreTheBestCutie a răspuns:

Buna! Profilul Arhitectura se bazeaza in mare parte pe matematica si teoreme,fiind destul de greu daca esti mai paralela cu matematica,dar daca visul tau este acela sa ajungi arhitect orice e posibil. Mai departe va trebuii sa gasesti unde sa mergi sa faci design-uri,daca ai putin noroc iti face cineva o reclama,te cheama, mai faci un plan, una alta, te angajeaza, este o meseria chiar banoasa si cautata, Succes!