| Axel22 a întrebat:

Ce licee profesionale durata de 3 ani stiti in Oradea Judetul Bihor? Dati-mi un link catre site-ul lor sau dati-mi voi detalii. (p.s sa aiba obligatoriu profil de mecanica auto) Funda!

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, "Broşura Admiterii 2014" NU a fost publicată pe site-ul oficial al ISJ Bihor :(

NU am găsit decât "PROIECTUL PLANULUI DE ŞCOLARIZARE 2014-2015" - vezi lista şcolilor şi specializărilor ( cu/de profesională ) la linkul oficial :
http://www.isjbihor.ro/......II%20f.pdf

Toate cele bune.

| Axel22 explică (pentru bursuc001):

Multumesc frumos, vad ca pentru mecanica nu este nimic afisat. Dar ma mai interesez in timp

| bursuc001 a răspuns (pentru Axel22):

Cu plăcere!

NU există Mecanică "simplă"; deci, NU vei găsi calificarea "mecanic" - simplu, ci mecanic într-un anumit domeniu... happy

Pe filiera/specializarea "Mecanică" sunt diverse "CALIFICĂRI" :
* mecanic auto ( 28 locuri la "Mihai Viteazul" Oradea, 28 locuri la "Colegiul Tehnic Transilvania" Oradea, 28 locuri MAGHIARĂ la "Andrei Şaguna" Oradea )
* operator la maşini cu comandă numerică ( 28 locuri la "Traian Vuia" Oradea )
* confecţioner tâmplărie din aluminiu şi mase plastice ( 14 locuri la "Constantin Brâncuşi" Oradea )
* sculer-matriţer ( 14 locuri la "Andrei Şaguna" Oradea )
* FREZOR-RABOTOR-MORTEZOR ( 14 locuri la "Andrei Şaguna" Oradea )
* * electromecanică : electromecanic utilaje şi instalaţii industriale ( 14 locuri la "Constantin Brâncuşi" Oradea ).

O zi frumoasă.

| Axel22 explică (pentru bursuc001):

Multumesc! La mecanic auto as fi vrut sa dau, dar mai vad pana atuncibig grin Plus ca o sa sun la cateva scoli maine sa vad.

| bursuc001 a răspuns (pentru Axel22):

Cu plăcere!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu exista licee profesionale, ci scoli profesionale, cu durata de 3 ani, inclusiv cele cu profilul auto.

| Axel22 explică (pentru neutrino):

Ok am gresit la denumire, dar imi poti spune niste detalii despre o scoala profesionala cu durata de 3 ani in Oradea?