| mihaibute a întrebat:

Ce se face la romana in clasa aIX-a? la profilul mate-info

7 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

De ce nu te intereseaza ce se face la matematica si fizica? smug

| mihaibute explică (pentru Exilee):

Urma sa intreb si acest lucru, asa ca te intreb pe tine.Ce se face la mate si fizica in clasa a9-a? La fizica conteaza cunostintile de gimnaziu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te duci la mate-info si te intereseaza ce se face la romana? Profilul acesta se bazeaza in principal pe mate, info, fizica, bio si chimie.

| Wolfszeitt a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, spune-i asta profei mele de română. laughing

| GabrielaIoana a răspuns:

Studiezi in principiu tema familiei(Mara) si tema joc si joaca cu diverite poezi(cele 3 cu Adam si Eva).In cursul anului mai inveti despre gramatica, articole si diverse romane.

| AnkaAncuta a răspuns:

Multa literatura : Mara; Viata ca o prada; La conac; Ultimul berevoi etc.

| MaDaaLiNaaa a răspuns:

La romana citesti multe carti, pe teme. ai vreo 5-6 teme: scoala, joc, iubire, lumi fantastice, scene din viata de ieri si de azi, iar fiecare tema cu vreo 4 carti. o sa faceti esee la fiecare carte, poezie. o sa mai faceti functiile comunicarii.