| Bărcan_Bogdan_2002 a întrebat:

Salut TPU, cine cineva după cât timp trebuie sa dai toate examenele la bac dacă tu erai restant doar cu una sau nu aveai media?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula examenul se sustine in sesiunea urmatoare, dar nu este obligatoriu, poti sa-l sustii si ulterior, atunci cand esti pregatit.
Si obligatoriu este sa-l sustii doar la materia la care ai cazut, la celelalte ramane la alegerea ta, poti sa-l sustii la toate, la doua sau numai la o materie.
In cererea de inscriere vei solicita expres sa-ti fie recunoscute notele la materiile la care nu mai vrei sa-l sustii.

| 120bulevard a răspuns:

Poti si peste 10 ani, doar sa te inscrii si sa platesti taxa de examinare la secretariat (~50 lei).