| Tony998 a întrebat:

Cu cat se intra (cea mai mica medie) la facultatea de Automatica si Calculatoare din cadrul Politehnicii Bucuresti? Multa sanatate!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cu medie cat mai mare!
Acum depidne de cati aplicanti sunt, ca vor intra doar cei cu mediile ce le mai mari.
Au fost ani in care s-a intrat cu 8.80 dar au fost si ani cand s-a intrat cu 9.20.
Daca esti interesata de facultatea asta, pune mana si trage foarte tare anul asta, sa ai medie mare, ca sa ai sanse la facultatea asta.

| Tony998 explică (pentru Violleta2022):

Da! Multumesc pentru ca mi-ai raspuns si sunt motivat sa ajung acolo!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de notele de la examenul de admitere din fiecare an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga tare ca nu-i asa de simplu acolo, invata foarte mult, pregateste-te chiar daca tu spui ca iei 10 la bac, fa-o pentru ce va urma la facultate. Matematici superioare, algebra vectoriala si geometrie analitica, statistici si prelucari de date, informatica aplicata, materiale pentru electronica si multe altele. Vei avea cam 8 ore de matematica pe saptamana + 6 de fizica si restul de laboratoare si ce vor mai fi. Baga mare.

| Tony998 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, muncesc foarte mult pentru a ajunge la Politehnica Bucuresti! Vreau si daca voi munci voi ajunge! Cred in mine, si iti multumesc pentru ca ai raspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tony998):

Ti-am raspuns ca si altor prieteni de-ai mei, cu munca multa, straduinta la fel de multa vei ajunge acolo unde vei vrea.
Sa nu te lasi batut daca profesorii de acolo iti vor da mult de scris si preda unele chestii de nu le intelegi, mai faci si niste meditatii daca ti se pare ca te duci in jos. Multi dintre profesori ti se vor parea dubiosi, rai, aroganti, flegmatici si tot soiul, tu iti vezi de treaba ta, nu intri in anturaje prostesti, inveti in fiecare zi, nu doar in sesiune si in weekend ca asa nu faci treaba mai ales la Bucuresti; am zis de anturaj pentru ca, unii dintre voi se duc la party seara si dimineata nu mai sunt in stare de cursuri/seminarii/laboratoare, si se acumuleaza absentele, se acumuleaza lipsa de informatie, profesorul daca vede ca nu vii, ca lipsesti ca una alta, nu prea ii mai pasa, ca si de restul care sunt prezenti ora de ora la cursul lui, cele mai importante sunt laboratoarele, apoi seminariile si apoi abia apoi cursurile, dar la cursuri iei notite, lectii, la seminarii practici, exersezi teoremele si problemele predate, te scoate la tabla, va da punctaje, va noteaza, la laboratoare este clar, ca experimentezi cat mai multe, acum depinde la ce o sa ai. Multa, multa bafta!