| anonim_4396 a întrebat:

cum e la liceul Tehnologic Anghel Saligny din Galati?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

E un liceu cu profil tehnologic, de constructii si ca atare vei invata module multe, adica materii legate de constructii. Partea buna e ca ai o diploma de calificare tehnician in lucrari de constructii dupa ce absolvi liceul.E un liceu slabut dar bun pentru cei ce vor sa aiba o calificare.

Uite te poti informa sau poti cunoaste cat de cat acest liceu din urmatoarele linkuri(sunt paginile liceului):
http://asalignygl.ro/

https://www.facebook.com/LiceulTehnologicAnghelSalignyGalati

Mediile de intrare la acest liceu sunt mici deci poti intra cu usurinta cu o medie intre 7 si 4 sau 3.

Am uitat sa spun ca s-a infiintat anul trecut la liceu si o clasa de filologie, profil teoretic, iar daca faci acest profil nu vei avea insa nicio diploma de calificare la sfarsit, dar poti lua bac-ul.

Deci are constructii si filologie.
Iar din linkurile date poti afla tot despre liceu.
Succes si numai bine.