| DorofteiLuptatorul a întrebat:

cum si de unde invat pentru examen ca nu mai am caietele vechi si nici portofoliu cu toate, mai exact NIMIC?

7 răspunsuri:
| AlexAL275 a răspuns:

Există o mulțime de cărți, site-uri de pe care poți lua materialul pe care îl ai de învățat. Sau poți vorbi cu colegii tăi sau foștii colegi și să-l ceri.

| DorofteiLuptatorul explică (pentru AlexAL275):

Ok dar de unde stiu ce sa invat, ca lectiile le pot gasi pe net

| Mariarobertina300000000 a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Inveti ce ti se pare important!
Dupa ce ti transcri lectia, o inveti ca si pana acum!
Poti sa ceri unei coleg/e si il/o pui sa iti explice, mai mult de atat nu cred ca te pot ajuta!

| Violleta2022 a răspuns:

Ceri pe la colegi, le copii si inveti dupa ele.
Timpul este al naibii de scurt si trebuie sa profiti de orice ora, sa inveti.

| AlexAL275 a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Păi tu nu știi ce subiecte poate să-ți pice? E ca la evaluarea națională sau că la bac. Ce vină avem noi că nu ești în stare să-ți păstrezi vechile lecții? Eu îmi țin toate caietele sub pat, nu pot să le arunc, parcă aș arunca o parte din mine.

| DorofteiLuptatorul explică (pentru AlexAL275):

Ne am dat dracu, și când termini facultatea iti faci muzeu de caiete sau?

| AlexAL275 a răspuns (pentru DorofteiLuptatorul):

Da rolling on the floor Umplu podul cu ele sau mai bine zis îl izolez