| Eduardxx a întrebat:

Daca media mea de admitere este 7.35, as putea intra la un liceu cu media 7.68?
Ce credeti, vor scadea mediile anul asta?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, este posibil să ai şanse de a fi admis la acel liceu!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce se poate, sunt de parere ca mediile de admitere vor fi mai mici anul acesta.
N-ai ce pierde daca treci liceul respectiv la prima optiune si poate ai nororc.

| DorothyAnn a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut daca treci optiunea in lista.

E posibil sa scada putin mediile anul asta. Si anul trecut au scazut la unele licee.

| gingergirl1 a răspuns:

Vrei in Benjamin Franklin? laughing))
Scuze dar e media identica la filologie tongue
Eu una sper sa scada macar cu 50 de sutimi....Eu voiam sa dau la Benjamin dar slabe sanse sa intru crying Am luat nota mica la romana, daca luam cu un punct sau doua in plus intram fara probleme dar...asta e! Mai am obtiunihappy
Succes la liceu!

| MYK3 a răspuns:

In opinia mea, mediile vor scădea anul acesta.
In primul rând, media claselor V-VIII conteaza doar 25%.
In al doilea rand, cele doua examene au fost de o dificultate mai ridicată decât anul trecut.
In concluzie, șansele tale de reușită sunt ridicate. O noapte buna să ai!