| DirtD3viL a întrebat:

daca raman in primul semestru corijent la geografie si al doilea semestru nu mai raman corijent la geografie.
Ce se intampla?
Trebuie sa dau testul de corijenta?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Daca in primul semestru ai media 4 la geografie, pentru a scapa de corijare, in semestrul II trebuie sa obtii cel putin media 6, pentru ca adunate sa-ti dea media generala 5. Daca insa in semestrul doi vei avea media 5, atunci va trebui sa dai in vara corijare. Deci, concluzia e ca indiferent de ce medie obtii pe primul semestru, esti obligat in sem. II sa obtii o medie, care adunata la prima si impartita la 2 sa-ti dea media generala 5.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca media anuala este de cel putin 5 atunci nu ramai corigent. Numai bine!

| Th3eo a răspuns:

Ca sa nu dai testul trebuie sa iti iasa media intre cele doua semestre la geograife 5 si astfel nu ai dai testul.

| push2gl a răspuns:

Macar media 6 (sase) pe semestrul doi

| Sfetnicul a răspuns:

Dacă ai media 4 pe primul, îți trebuie 6 pe al doilea și scapi de corigență.