| franciscintaiul a întrebat:

de curand am gasit o pagina de facebook in care sunt prezentate si explicate bine lectii pentru 3 materii de bac, mate, romana si logica, mai stiti pagini asemanatoare cu asta https://www.facebook.com/......8433331676 Poate fi si orice alt site, pentru ca m-a interesa sa gasesc ceva pentru fizica si chimie, daca stiti.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Alt împărat care bate la porțile BAC-ului și nu știe limba română.
Dar măcar la ăsta e scuzabil. Fiind el cam „ străinez" ( franciscintaiul : măcar de-ar ști cine a fost ) ar fi de înțeles.
Corect ar fi:
„De curând...". deci, se începe cu majusculă.
După „ Facebook" se impune virgulă.
"... pentru TREI materiii".
După „asta" se pune semnul întrebării. Nu? că doar puneți o întrebare.
„Pentru că M-AR interesa...".
Văd că la engleză vă pricepeți. Nu înțeleg de ce mai învățați și LIMBA ROMÂNĂ.
Mergeți, dați BAC-ul în Anglia și apoi să ajungeți pe la acele universități. Poate la OXFORD.
Și, după ce terminați, veniți în România și dați un doctorat la LIMBA ROMÂNĂ.

| franciscintaiul explică (pentru corolav):

Am promovat examenul de bacalaureat acum 10 ani happy dar tu o cam sugi așa un pic laughing