| MCMirela a întrebat:

..Imi puteti explica si mie de ce Biserica mai este numita si "corabia mantuirii"? Dau fundita pentru cel mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| Pişcoţica a răspuns:

Toate Bisericile sunt construite sub forma de corabie. De atunci de la Arca lui Noe, toate au această formă. Corabia mântuirii? Nu ştiu, e ca o salvare pentru creştini, aşa cum a fost în trecut pentru a ' curăţa ' lumea de rău.

| lAlndy a răspuns:

Da, deoarece cu ajutorul ei putem traversa Marea Vietii

| licalin a răspuns:

Se presupune ca biserica este locul in care intri imbracat si iesi gol pusca! Asta vorbind la figurat.