| Tsunade99 a întrebat:

Salut TPUhappy! In legatura cu mozart...imi place muzica simfonica clasica dar nu am apucat sa invat prea multe despre ea. Cand o ascult de pe youtube si scriu"mozart" imi tot da ceva de genul simfonia 38-praga etc. Imi puteti va rog enumera lista asta daca stiti?

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Simfonii sunt multe, dar nu cred că sunt puse toate pe youtube.
Caută niște Ludwig Van Beethoven, e foarte frumoasă muzica lui și era complet surd când a compus-o.

| Tidal a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=QfrAXZC7GKA Simfonia a9-a, preferata mea.