| LoveAnime4ever a întrebat:

In ocenul Indian se varsa fluviul: Orange; Congo; Niger sau Limpopo.

Funda big grin

Răspuns Câştigător
| SmileyyXD a răspuns:

Am gresitt rolling on the floor)
Limpopo se varsa in Oc. Indian, Orange, Congo si Niger in Oc.Atlantic parca happy

5 răspunsuri:
| SmileyyXD a răspuns:

Orange

| SmileyyXD a răspuns:

Congo si Niger..Doar Limpopo nu se varsa in Oceanul Indian

| JoinTu a răspuns:

Cel mai mare fluviu ce se varsa in Oceanul Indian este fluviul african Zambezi. Iar fluviul Zambezi se varsa in oceanul indian. Eu mai degraba aleg Congo...

| xCapsunica a răspuns:

Doar fluviul Limpopo se varsa in Oceanul Indian. Mai precis cele 2 fluvii din Africa ce se varsa in Oc. Indian sunt Limpopo si Zambezzi.

| JessicaCoco a răspuns:

Nu este Orange este Limpopo Zonă de izvorâre la nord de Johannesburg
Cotă la izvor 1800 m. d. M.
Emisar Oceanul Indian
Punct de vărsare Xai-Xai
Date hidrologice
Bazin de recepție 413. 000 km²
Lungimea cursului de apă 1. 680 km
Date generale
Țări traversate Africa de Sud Africa de Sud
Botswana Botswana
Zimbabwe Zimbabwe
Mozambic Mozambic