| RecKinul a întrebat:

În trecut nu am avut posibilitatea de a urma cursurile unei facultăți. Acum am 37 de ani și am serviciu. Doresc să știu dacă pot urma cursurile unei facultăți de inginerie în timp ce am serviciu. Vreau să știu dacă pentru o asemenea facultate se pot face cursuri la fără frecvență sau la distanță. M-ar interesa ceva în domeniul electronică sau electrotehnică. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru ciclul licenta, Universitatea tehnica Timisoara are organizate (prin Centrul ID/IFR și e-Learning )are cateva programe de studiu in regim de invatamant la distanta sau învatamant cu frecventa redusa --- vezi informatii in link-ul:https://elearning.upt.ro/index.php/educatie/admitere/c-32-42

p.s. Din cate stiu, universitatile tehnice din Cluj, Bucuresti, Iasi nu au organizat ciclul de licenta la forma IFR sau ID --- au numai cursuri post-universitare, de perfectionare, pentru cei care detin o licenta.