| FlorynFlOo a întrebat:

la Evaluarea nationala e voie cu pix cu gel? Sau e obligatoriu sa fie pasta?

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu e obligatoriu. Poti sa scrii si cu stilou.

| lovecats123 a răspuns:

Ai voie si cu pix cu gel si cu pasta chiar si stilou dar sa scrie cu albastru.eu o sa scriu cu pix cu gel ca parca scriu mai frumos(deja mi-am cumparat vreo 3 ).Da nu se recomanda cele pilot ca la caldura gelul de pe foaie dispare(stiu 2 cazuri dar la simulare

| ionut2000000 a răspuns:

Buna e voie cu pix cu gel, stai linistit(doar sa fie albastru). Bafta.

| GabrielXD354 a răspuns:

In anii trecuti nu se recomanda pix cu gel, deoarece in contact cu caldura, se topeste si dispare de foaie.Dar anul asta nu va o sa fie atat de cald.Totusi,iti recomand sa folosesti pasta.

| MariaMihaela1991 a răspuns:

Ai voie cu orice tip de pix albastru, mai putin pilot frixion (sau cu se numeste...stii tu din ala cu guma) deoarece in contact cu caldura si razele soarelui am auzit ca dispare scrisul de pe foaie happy

| Kutya a răspuns:

Eu stiu ca nu e voie cu pix Pilot Frixion, insa in rest poti sa scrii cu ce vrei(numai nu cu creion big grin )