| d0areu a întrebat:

Cu ce fel de pix am voie sa scriu la evaluarea nationala?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Albastru

| kyttu a răspuns:

Eu îmi amintesc că am folosit un pix cu gel, nu a zis nimeni nimic, dar ar fi mai bine să foloseşti stilou sau pix normal pentru că pixul cu gel îşi mai schimbă culoare în timp ce scrii şi se poate considera semn, ceea ce duce la anularea lucrării. Ar fi bine să ai la tine două pixuri identice sau un stilou şi rezerve de cerneală.
PS: trebuie să scrii cu ALBASTRU

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stilou cu penita de aur invelit in mătase si cu semnătura mea pe el.
Omule. Un pix albastru cu sau fără gel. De parca ar conta.

| Paulvasile10 a răspuns:

Orice pix cu cerneala albastra...far cele de la pilot fiindca s-ar putea sa se stearga singure(stiu asta din proprie experienta)

| B3B3NI a răspuns:

Cu pensula e cel mai bine laughing)))))))))

| d0areu explică:

Am voie și cu gel și fără gel?

| MihaelaC20 a răspuns (pentru d0areu):

Da, ai voie cu pix albastru sau stilou dar sa nu schimbi pe parcursul lucrarii modelul de pix(poate fi cu sau fara gel).

| d0areu explică:

Păcat, eu doream sa cumpăr cerneală aurie din Belgravistan, ce păcat...

| SuntSpeşăl a răspuns:

Eu ştiu că nu e voie cu pix Pilot Frixion, însă în rest poţi să scrii cu ce vrei tu.

| Angelo_Lucian_Giurescu_1973 a răspuns:

Mai preferat fara gel dar poti si cu gel!

| Elena_Alessya_1992 a răspuns:

Stilou cu penita pe albastru laughing si pix normal/gel albastru