| DA1234 a întrebat:

La scoala vrem sa realizam o revista pe care sa o vindem. Clasa este in partite in doua grupuri: unii vor ca revista sa se numeasca Be happy iar altii No name. Voua ce nume credeti ca i s-ar portivi+argument (p.s. in revista vom scie despre sport, arta, muzica, youtouberi, gaming, etc.) funda

Răspuns Câştigător
| Daniellllll1 a răspuns:

No name (e asa mai underground), i like.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce înseamnă „in părțite "?
Revista va fi în engleză sau în română?
Titlurile (Be happy, No Name ) se pun
între ghilimele.
Înainte de „etc" nu se pune virgulă.
Dacă ai pus o întrebare, de ce la urmă nu ai pus semnul întrebării?
Dacă toți știu românește ca tine, mai bine lăsați-vă păgubași!

| Daniellllll1 a răspuns (pentru corolav):

Daca te legi de gramatica altcuiva,uita-te prima data la tine.
"Înainte de „etc" nu se pune virgulă."
Vezi ca dupa,,etc" se pune virgula (ma refer la ce-ai scris tu acolo)
Tu ai scris "Inainte de,,etc" nu se pune virgula"
Se scrie,, Inainte de,, etc", nu se pune virgula"
Prima data uita-te la tine, inainte sa judeci pe altu'.

| corolav a răspuns (pentru Daniellllll1):

Vai de capul vostru cu gramatica românească pe care o știți!
Mă abțin să mai comentez!