| Florin_Dragoș_2000 a întrebat:

Luni am avut examen la romAna. Si la un exercitiu zicea sa scriu doua cuvinte/grupuri care se refera la timpul actiunii. In barem erau cuvintele in fiecare zi si a doua zi, iar eu am scris toata propozitia dar era primul si al doilea cuvant. O fii punctat sau gresit.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aveai de ales între:
"A fost odată ca niciodată", "Într-o zi", "Spre seară", "A doua zi".

Depinde de profesor. Dar, cred că o să ți-l puncteze, nu te mai frământa. Liniștește-te și pregătește-te pentru celălalt examen.

o fi*winking

| HellyBoy a răspuns:

Aceste lucruri tin in totalitate de subiectivitatea profesorului corector. In functie de preferintele acestuia, se poate sa fi primit sau nu punctajul...si eu sunt in aceeasi situatie.
Mult succes la matematica!

| YAS1506 a răspuns:

Depinde numai de profesor.
Totusi corect ar fi sa primesti macar 0, 3 din 0, 6.