| Măruldeaur a întrebat:

La subiectul 2 de la romana la evaluarea nationala 2018, la primul exercitiu, la a doua liniuta, cetatea avea 2 roluri, nu? Ca in barem apare doar primul rol al cetatii, iar eu le-am scris pe amandoua. Oare e corect?

Răspuns Câştigător
| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Nu ai gresit.Ei vor nota dupa criteriile lor, dR faptul ca ai scris in plus raspunsuri corecte nu iti afecteaza nota.

| Măruldeaur explică (pentru Irina_Angi_1970):

Ok..si, sa zicem, in cazul in care as fi scris doar al doilea rol al cetatii ( cerinta era sa scriu unul dintre cele 2 roluri, doar ca, asa cum am spus, in barem e scris doar unul dintre ele) ar fi corect?

| Irina_Angi_1970 a răspuns (pentru Măruldeaur):

Zic ca da.Altfel ar fi trebuit sa ghiciti pe cel scris in barem.

| Măruldeaur explică (pentru Irina_Angi_1970):

Ok.Atunci sper sa fie bine.Multumesc!