| hateSock666 a întrebat:

Ma intrebam daca cineva ma poate sfatui in legatura cu scoala. Sunt din Cluj si sunt la Colegiul National Emil Racovita. Sunt clasa a 9-a. De cand am dat examenul anul trecut, nu prea am invatat. Si cea mai mare problema o am la matematica. Vreau s-o inteleg si nu reusesc. Incerc sa fac exercitii dar niciofdata nu imi ies. Exista vreo alternativa? Cum sa fac sa inteleg matematica? Nu am bani de meditatii si nici de cursuri. Vreau sa am un viitor cat de cat asigurat si daca de acum nu inteleg ma intreb ce voi face la BAC. Puteti sa ma ajutati?

1 răspuns:
| NazVet a răspuns:

Eu aveam aceiasi problema, dar in clasa a 10-a... am fost mutata de la profilul electric la mate-info, este o diferenta enorma, nu intelegeam nimic, eram foarte mult in urma, am rugat o colega sa ma ajute sa recuperez ceea ce am pierdut, sa ma faca sa inteleg, si a reusit. Incearca sa vorbesti cu un coleg de clasa sa te ajute peste ore, sa te duci la el, sau el sa vina la tine. Mult succes!