| hateSock666 a întrebat:

am terminat clasa a 10-a la colegiul Emil Racovita din Cluj, la mate-info si desi n-am ramas corigent la matematica, nu prea am inteles mai nimic anul asta, si ma intrebam daca stie careva dintre voi unde pot sa gasesc si eu materia de clasa a 10-a la matematica, ca manualul nu-l mai am.

6 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Http://www.profesorultau.ro/clasa-a-10-a.aspx

Google-ul e o chestie geniala.

| hateSock666 explică (pentru RoCkKiD):

Sunt doar demo-uri...

| RoCkKiD a răspuns (pentru hateSock666):

Ideea din postul de mai sus e ca trebuie sa inveti sa cauti pe google. Daca nu reusesti sa faci asta pana in clasa a 12-a, matematica de a 10-a va fi ultima ta problema.

Uite si manualul, nu o sa ghicesti cum l-am gasit! :)

https://www.scribd.com/doc/272652822/Matematica-clasa-a-X-a

| hateSock666 explică (pentru RoCkKiD):

Esti foarte glumet se pare.

| JustMeForever3 a răspuns:

Esti la Racoviță si esti aproape de corigenta? Nu stiu cum sa te anunț dar la Racoviță au fost cele mai mari note din Cluj asa ca daca nu ei măcar media 9, 5 la bac toți te vor considera prostul clasei