| Lupuu a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu aceasta intrebare Care este diferenta dintre program si canal?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca e vorba de tv, ai pe fiecare tv canale, si sunt numerotate, incepind de la 0. Programele, sunt emisiile date de statile radio ale posturilor de televiziune. Televizorul le capteaza si fiecarui program ii acorda un canal, cand faci prima oara cautarea programelor. Mai apoi, poti schimba programele intre ele, asezindu-le in ordinea dorita, fiecarui program revenindu-i un canal.

1 răspuns:
| nimenisinimik a răspuns:

In canal te poti ascunda.