| anonim_4396 a întrebat:

Nu este rezolvarea la o tema doar vreau sa imi explicati ce inseamna sarcina aceasta la lb.romana: Povestiti, intr-o jumatate de pagina, o intamplare care credeti ca s-ar putea petrece intre faptele relatate in primele doua fragmente si cele din ultimul. Pentru poezia Cartile cu Apolodor - fragmente - de Gellu Naum. Sunt clasa a V-a. Deci eu nu inteleg ce trebuie sa fac la exercitiul asta straight face chiar nu inteleg. FUNDA!

3 răspunsuri:
| IAmTheLegendary a răspuns:

Ce ar vrea sa zica acest exercitiu? Ca nici eu nu inteleg laughing Spune-i dirigei ca nu ai inteles..Si noua ne-a pus profa ``povestea lu` apolodor`` care aia nu era nici poveste da era melodie rolling on the floor
Sunt in a IV-a si pana eu nu am inteles daca nu vad ce si despre ce e vorba.Chiar daca am ascultata ``povestea lui Apolodor`` nu am inteles nimic laughing
Spune-i profei de romana ca nu ai inteles. Sper ca asta iti va fii de folos

| vladut94 a răspuns:

Nu stiu sper sa nu im puna si mie 4 ca n-am stiut

| anadgorg a răspuns:

Vrei un venit in plus? Noi am gasit solutia pentru tine cu o noua afacere : http://www.maildirect.ro/inregistrare/848d6ef65ed41c597c5106866df340eb