| Ellyan a întrebat:

Nu stiu sigur daca am nimerit categoria, dar in fine.Anul acesta vreau sa intru la Academia de studii economice-Bucuresti, sectia management.As dori mai multe detalii daca se poate, in special de la studentii din cadrul facultatii.De ex:acel eseu motivational, se face pe loc la inscriere? Sau vin cu el completat? Se intra greu sau usor? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Îl faci acasă, normal. Se notează cu admis/respins. Respins in cazul in care îl faci in bătaie de joc sau îl copiezi de pe undeva. Dacă îți este respins eseul pici admitearea. Se intra ușor dacă ai medie mare la bac. Dacă te duci cu 6 s-ar putea sa nu intri...

| Ellyan explică (pentru Bondarel99):

Nici cu 7 si ceva nu am sanse?

| Ellyan explică (pentru Bondarel99):

Nici cu 7 si ceva, nu am sanse?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Ellyan):

Ba da, ca nu e o facultate foarte căutată la ASE. Dar sa fie 7 aproape de 8.

| Ellyan explică (pentru Bondarel99):

Multumesc mult!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Ellyan):

Bafta!