| StefanAlexandru15 a întrebat:

Salut TPU! Peste 3 zile va avea loc evaluarea națională. Ce părere aveți? Vor fi subiecte mai ușoare?

Răspuns Câştigător
| gabriel2004o a răspuns:

Depinde de materie
Din câte am înțeles s-a schimbat cu totul evaluarea la romana și chiar e ușor dar la mate din câte am observat nu e diferența mare de evaluarea veche

5 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

"Ușor" sau "greu" este ceva ce diferă de la persoană la persoană, totul depinzând de nivelul cunoștințelor tale.

| Feri5 a răspuns:

Dacă ai scris "fii" în loc de "fi", atunci sigur vor fi subiecte foarte grele! Mai pune mâna pe cartea de gramatică și mai recuperează-ți lacunele!

| StefanAlexandru15 explică (pentru Feri5):

Am greșit.

| Vântulalb a răspuns:

"Vor fii"?!
Pentru tine, nu. La gramatica ta, raspunsurile vor fi incorecte.

| StefanAlexandru15 explică (pentru Vântulalb):

Am scris gresit omule.