| 917r9chwbejs9 a întrebat:

Buna, credeti ca la matematica vom avea subiecte mai usoare la evaluarea nationala. Deoarece vad ca la simulare a fost teribil. Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hope for the best, prepare for the worst happy

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, vor fi mai grele, fiindca simularea are menirea doar sa va pregateasca de examen, sa va arate ce se intampla la un asemenea examen, dar subiectele de la examenul propriu-zis din vara, va avea subiecte mai grele decta cele de la simulare.

Simularea a fost doar un exercitiu ca sa fiti atenti la reguli, sa nu faceti mazgaleli si taieturi pe foaie, ori semne, ca vi se poate anula lucrarea.

| siriusblack98 a răspuns:

Ce zice @violleta2022 este bullshit total. Intotdeauna simularile au fost cu vreo 30% mai dificile decat examenul proriu-zis indiferent ca vorbim de BAC sau de evaluarea nationala. De ce? Ca sa i sperie putin pe elevi si sa traga mai tare cu scopul sa ia nota mai mare in examen.

Răspuns utilizator avertizat