| pinkflower a întrebat:

Ce parere aveti de evaluarea nationala de la matematica? Mie mi s-a parut cu primul si al doilea subiect au fost foarte usoare iar al treilea cam greu. Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| DorothyAnn a răspuns:

Eu am dat anul trecut Evaluarea Nationala, dar am lucrat atat de mult ca nu m-am atins de nici macar o carte de mate toata vara si anul asta nu am mai lucrat la mate asa mult cum obisnuiam. In fine, rezolvam toate tipurile de probleme, am invatat formule si, sincera sa fiu, voiam un examen greu. Desigur, soarta(concretizata in cei care au propus variantele de anul trecut) si-a batut joc de mine in cel mai crunt fel: un examen care le-a dat sansa si celor care abia treceau sa ia note mari. Inca si acum am nervi. Mie mi s-au parut usoare subiectele de anul asta. In fine, nu ma astept ca cei de anul asta sa fie realisti si sa recunoasca ca erau siguri de faptul ca vor avea ceva asemanator cu subiectul de anul trecut. De asta sunt sigura ca nu s-a lucrat si de aceea vi se par asa grele niste probleme. Subiectul 1 si 2 nu au fost usoare, au fost o bataie de joc pentru cei constiinciosi.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Subiectele de la Evaluarea Naţională 2014 ( la Matematică ) au fost mai UŞOARE decât cele date în anii anteriori!

Toate cele bune.

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

A fost destul de greu. mult mai greu ca la siulari si ca anul trecut

| razboinicu2016 a răspuns:

Primul si al doilea subiect sau fost destul de usoare.Ma asteptam sa fie mult mai grele.Eram cel mai speriat de expresie, dar a fost foarte usoara.La subiectul 3 s-au schimbat putin datele probleme.A fost mult mai greu ca cel de la simulari si cred ca mai greu si ca modelele de pe edu.ro. La problema de geometrie plan am gresit si punctul b si c, iar la geometria in spatiu am gresit c. pana ieri speram sa iau 9, 5, dar nu e asa.

| UnDeadMan a răspuns:

Primul si al doilea a fost foarte usot l-am facut corect.La al treilea a fost greu de tot nu mi-au iesit calculele la ambele puncte c, oricum fata de simulari a fost mai greu, parerea mea.

| rasalas9 a răspuns:

Subiectele au fost plictisitoare si usoare, propunatorii nu au imaginatie.