| seful1234big a întrebat:

putetisa imi spuneti si mie pe scurt ce inseamna ureche muzicala

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Puterea de a deosebi inaltimea sunetelor muzicale. Do de Re si altele.

| assdfg a răspuns:

Hm,deci **** fi atent. e o ureche, exact ca alea doua pe care le ai tu, dar datorita faptului ca se numeste ureche MUZICALA are forma de cheiasol. pff ..aiurea frate laughing.

| adry2001 a răspuns:

Urechea muzicala este abilitatea unei persoane de a identifica sau reproduce o nota muzicala data, fara ajutorul unei referinte exterioare. FUNDA?

| ancuta26 a răspuns:

Urechea muzicala este atunci cand prinzi repede ce ai de cantat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai auzit ca ai ureche muzicala inseamna ca sti sa asculti muzica buna.este un fel de talent.foarte rar au darul acesta.

| DeepTrance a răspuns:

Canti cu ea!

| Skylerx a răspuns:

Pai sa ai ureche muzicala inseamna sa stii sa mergi pe orice ritm ti se da, ai o bataie a ritmului perfecta ceea ce o poti invata si aplica cel mai bine la percutie (tobe), si nu este neaparat sa ai voce perfecta ci sa poti canta macar bas, asta poate orice baiat! Eu sunt fata si am voce mezzo-soprana.

| IoaNaa00 a răspuns:

Poi urechea muzicala este "abilitatea" unui om de a putea reproduce o anumita nota muzicala, si de a o identifica...

| seful1234big explică:

Multe raspunsuri bune dar care sa aleg
thinking

| seful1234big explică:

Stiu am sa pun o intrebare iar cel care raspunde bine va primi funda ba chiar poate doua daca vor fi multe raspunsuri.Ce ziecti?

| seful1234big explică:

Uite am pus o intrebare noua cel care va raspunde va primi doua funde

| seful1234big explică:

Una pentru aceasta intrebare si una pentru intrebarea caree o pusai