| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Ce inseamna sa ai ureche muzicala?

14 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Sa ai talent.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru sublime89):

Asa, sa ai talent, dar in ce consta acel talent in afara de vocalitate happy?

| sublime89 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Sa simti notele muzicale, e greu de explicat. Sa 'auzi' muzica laughing Cine are ureche muzicala poate sa asculte o data o piesa si imediat sa o si poata canta corect. Sau sa invete sa cante la un instrument muzical singur. Sa-si dea seama singur cand canta corect si cand falseaza.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru sublime89):

Acum am inteles ce vrei sa zici big grin. Caci daca ma credeti nu am habar despre ce era vorba laughing.

| sublime89 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

laughing Despre tigani se zice de obicei ca au ureche muzicala, se nasc cu asta big grin Pentru ca ei canta perfect fara sa invete muzica la vreo scoala.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru Duucu):

WTF, cum naiba sa crezi ca alea doua sunt identice? laughing

| Duucu a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

N-am zis asta.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru Duucu):

Nuu, sa diferentiezi acele melodii. Dar asta o poti face extrem de simplu, chiar si daca sunt 2 melodii rock de acelasi gen, tot nu se pot spune ca sunt identice oh go on, pentru ca notele si tonalitatea de a interpreta acele melodii sunt muult muult mai diferite big grin.

| KristalPop a răspuns:

Să-ţi placă muzica de calitate şi să-ţi poţi da seama dacă e interpretată corect.

| FearOfTheDark a răspuns:

Sa poti reproduce un sunet dupa ce l-ai auzit o data sau de doua ori.

| BybyMary a răspuns:

Sa simti notele muzicale, e greu de explicat.Dar trebuie sa ai si talent.

| NoBodyCareAboutMeOrYou explică (pentru BybyMary):

Nu este deloc greu de explicat atunci cand stii ce sa ziciwinking. Asa zice multa lume despre urechea muzicala si este chiar foarte usor de inteles...