| Xlove64 a întrebat:

Hi happy
Ce inseamna sa ai ureche muzicala?
Dau funda...pentru cine explica mai bine happy
[scuze de categorie] big grin

Răspuns Câştigător
| AlinaUtah a răspuns:

Ureche muzicala ai atunci cand percepi notele...de exemplu orice telefon fix scoate nota la in ton daca o percepi inseamna ca ai urece mulicala sau cand asculti o melodie si iti dai seamna de nolele pe care le tine atunci cand cata

4 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Ureche muzicală,adică să te sincronizezi cu ritmul la o melodie,de exemplu atunci când o cânți,să nu fi mai în fața sau în spate,să vă sincronizați,tu și cântărețul.În mare parte ce a spus @dede,eu ți-am spus definiția mea,cum ar veni,cu urechea muzicală te naști,voce,am înțeles că toți avem,dar trebuie să ne-o lucrăm, lecții de canto, etc.Acum nu știu, nu sunt la facultatea de muzică, nici la liceul de Artă.

| FoarteLetargic a răspuns:

Pai sa ai ureche muzicala inseamna sa stii sa mergi pe orice ritm ti se da, ai o bataie a ritmului perfecta.
Funda?happy

| antoniapopescuantoniapopescu a răspuns:

Urechea muzciala te ajuta sa percepi muzica, sunetele... pe cand vocea te ajuta sa le redai (considera vocea ca pe un alt instrument). daca nu poti sa reproduci cu vocea ceea ce auzi nu inseamna ca n-ai ureche muzicala, ci mai degraba n-ai vocea antrenata. sper ca te-am ajutat. funda?big grin

si urechea si vocea poti fi antrenate si imbunatatite.