| DaNy_6599 a întrebat:

Ce inseamna ureche muzicala adica e este ea? plzz care imi da un raspuns mai explixit are funda si vot big grin

Răspuns Câştigător
| JustAStar a răspuns:

Pai sa ai ureche muzicala inseamna sa stii sa mergi pe orice ritm ti se da, ai o bataie a ritmului perfecta ceea ce o poti invata si aplica cel mai bine la percutie(tobe)si nu este neaparat sa ai voce perfecta ci sa poti canta macar bas asta poate orice baiat! Eu sunt fata si am voce mezzo-soprana.happysper sa i-au fundita... XoXoJustAStar

5 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Ureche muzicala reprezinta acel"dar" de a intelege muzica. Cel care prinde ritmul si-l retine si care apreciaza corect un anume stil muzicalbatting eyelashes
bAfTHa~

| denysa a răspuns:

Ureche muzicala inseamna cel care aude bine muzica o simte in sine si reuseste sa tina ritumul... mai depinde si de voce daca ai sau nu si mai ales daca de ex asculti o melodie sa stii sa` vb`esti despre ea cati timpi are sa iti aduci aminte de sunte:X funda?big grin

| Ioana_4525 a răspuns:

Sa stii sa te iei usor dupa o melodie si sa nu falsezi. In concluzie sa stii sa cantiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica cel ce se pricepe si prinde bine ritmul muzicii ceva in genu

| Vaniliecuaromădecăpșuni a răspuns:

Ureche muzicala inseamna a avea talent