| Petrust a întrebat:

Stie cineva cit costa studiile la Univerisitatea Carol Davila sin Bucuresti?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"IX. Taxa de studiu stabilită de Senatul UMF "Carol Davila" pentru ciclul de studii universitare de licenţă pentru anul universitar 2014–2015 este de 9000 lei /an de studiu pentru Medicină, Medicină dentară şi Farmacie şi 6000 lei/an de studiu pentru FMAM.
Taxa de studiu anuală va fi platită în 3 tranşe (prima tranşă - 50% din taxa anuală, a doua tranşă – 25% din taxa anuală şi a treia tranşă – 25% din taxa anuală)." - SURSA :
http://webcache.googleusercontent.com/......tp?/search

Toate cele bune.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

"Taxa de studiu stabilită de Senatul UMF "Carol Davila" pentru ciclul de studii universitare de licenţă pentru anul universitar 2014–2015 este de 9000 lei /an de studiu pentru Medicină, Medicină dentară şi Farmacie şi 6000 lei/an de studiu pentru FMAM"--- vezi punctul IX din Metodologie:http://www.ssfbucuresti.ro/......etodologie