| CristiUcV a întrebat:

sunt clasa a 8-a si vreau sa intru intr-un liceu cu profil :stiinte ale naturii si vreau sa imi spuneti si mie pentru ce meserii pot aplica dupa terminarea liceului, dau funda celui care ma lamureste

2 răspunsuri:
| DeXxa a răspuns:

Daca dai la stiinte ale naturii, ma gandesc ca iti place biologia, chimia sau fizica, deci te poti indrepta catre asa ceva. Ca meserii ar fi doctor, fizician, chimist, inspector de protectie a mediului, stomatolog, olftalmolog.meserii in domeniul asta sau de ce nu. profesor. laughing

| Holocaust a răspuns:

Păi orice legat de medicină.Aşa ar trebui. Farmacist,medic,tehnician dentar,laborant, biolog ş.a.m.d.
Eu sunt deja în primul an la profilul ăsta, dar nu sunt sigură dacă voi urma medicina.Liceul e făcut ca să fie făcut.Profilele de real sunt cele mai bune, zic eu. Poţi urma cam orice facultate vrei mai departe.
Cheers.