| Fufletu a întrebat:

Sunt in clasa a 9a la profil de stiinte ale naturii. Dupa ce termin liceul vreau sa merg pe medicina veterinara. Vreau sa stiu daca mersul la olimpiade si concursuri ajuta la ceva dupa terminarea liceului. Daca da, cum?

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Chiar daca nu obtii performanta maxima, participarea la olimpiade te ajuta sa-ti verifici cunostintele si posibilitatile. Daca ajungi in faza nationala ai ocazia sa cunosti locuri noi si elevi deosebiti.

| Fufletu explică (pentru mira):

Dar ma refer la diplome si dealea...ma ajuta la cv sau ceva?

| mira a răspuns (pentru Fufletu):

La olimpiada mergi din pasiune nu din interes.La facultate nu te intreaba nimeni cat de bun ai fost in liceu.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu te ajuta decat cu aprofundarea cunostiintelor. happy

| Laariss a răspuns:

Nu te ajuta cu absolut nimic stai linistit, pentru ce vrei să continui cu facultate pentru ca oricum în țara asta loc de muncă se obține numai prin alte cunoștințe, stai calm ca înveți mult și o să ajungi să pleci din țară! Nu te stresa sunt altii care au 8 clase și probabil îți vor fi patroni, pentru ca așa e în Ro!