| rumi36 a întrebat:

Salut TPU.
Sunt clasa a-9-a şi vreau să mă transfer din a-10-a într-un liceu mai aproape de casă.
Care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a ma transfera?
Multi oameni imi spun ca trebuie inainte de vacanta de vara pentru ca dureaza mult sa iau dosarul de la secretariat?
Daca ma duc sa fac cererea de transfer si sunt acceptata trebuie sa am deja pregatit dosarul?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Multi oameni imi spun ca trebuie inainte de vacanta de vara pentru ca dureaza mult sa iau dosarul de la secretariat?"

gresit: du-te in vacanță - DAR vb mai intâi cu conducerea unde te muți să-i convingi că meriți. Cererea făcută nu inseamnă că e și aprobată

| dullcat a răspuns:

Buna.Intreab-o pe diriginta ta, sau pe secretara de la liceul unde doresti sa te transferi.Gasesti numarul de telefon pe internet, daca nu vrei sa mergi pana acolo.