| PanzerOne a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si sunt indecis in privinta facultatii.
Oscilez intre Drept si FEEA-Finante banci, ambele facultati fiind in Timisoara. Vreau sa imi spuneti care este media de admitere ce materii trebuie sa invat cand se dau examenele. Nu vreau sa imi trimiteti linkuri catre siteuri fiindca eu nu am gasit. Ofer Funda! happy

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| RaduValentin a răspuns:

Salut! Si eu vreau sa dau la drept si de-a lungul anilor m-am informat si am aflat ca la examenele de la drept vor pica urmatoarele materii(aceste materii le-am asezat in functie de importanta lor):
-romana
-istorie
-cel putin doua limbi straine(de preferabil engleza si franceza)
-psihologie
-economie
Iar in privinta mediei la drept, cred ca iti trebuie sa ai minimum 9, 50. Cat despre Feea nu stiu foarte multe in afara de faptul ca trebuie sa te axezi foarte mult pe:
-matematica
-romana
-economie
-cel putin doua limbi straine (de preferabil engleza si franceza). Sper ca ti-am fost de ajutor... Funda?