| Andrei665 a întrebat:

Salut TPU,sunt in clasa a-VIII-a si am probleme la matematica, pe primul semestru am media 4 si pe al doilea imi iese 5, diriginta mi-a spus ca pot da corigenta dupa evaluarea nationala,dar nu am intrebat-o pe ce data se da corigenta, imi puteti spune voi va rog!

Multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu avem noi de unde stii ce data decide profesoara ta de matematica, pentru corijenta ta. Vorbeste cu profesoara!

| Kogaion a răspuns:

Cu 4 si 5 nu iti iese 5 media?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kogaion):

Ii iese 4.5, media minima pentru a promova este 5.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Stii ca daca esti corigent nu poti intra in EN, adica ramai repetent?

| Andrei665 explică (pentru BlyeeetAK47):

Nu repetent desteptule, corigent, pot trece clasa sustinand un test din toata materia

| teosbeos a răspuns:

Pentru asa ceva, nu se supăra absolut nimeni daca ii dai telefon dirigintei. Tu sau părinții. Este un lucru care nu ar trebui sa.l intrei aici si direct la profesoara, pentru a avea un raspuns sigur si pe care te poți baza.

| GoguDeFer a răspuns:

August - Septembrie. Nu-mi cere sa-ti spun si ziua si ora -.-