| GHanzo a întrebat:

Sunt in clasa a-X-a si sunt in Franța. Daca as îngheța anul școlar, ar fi vreo consecință?

Răspuns Câştigător
| 4StarLight a răspuns:

Nu, nu ar fi, dar ca să încgheți un an trebuie să ai un motiv serios, probleme de sănătate grave sau o situație financiară care nu-ți permite să mergi la școală, nici măcar salăte întreții pe tine
Cred că știi că după anul pe care-l stai acasa vei rămâne în urmă față de ceilalți și vei fi uitat deja toată materia, dar în rest nu consider că ar fi ceva grav

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Pai o sa pierzi anul scolar si o sa ramai in urma cu un an, va trebuie sa il faci dar mai tarziu(logic), asta ar fi singura consecinta.
Trebuie sa faci cerere si sa ai motiv bine intemeiat pentru asta
Zi faina.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu.

| Bondarel99 a răspuns:

Doar ca îți trebuie un motiv serios.

| Violleta2022 a răspuns:

Este ca si cum ai ramane repetent 1 an de zile.