| bibi001 a întrebat:

Sunt la filologie intensiv engleza si nu stiu la ce dau bac stie cineva? multumesc. fundita happy

Răspuns Câştigător
| Raiden a răspuns:

Draga mea, indiferent de ce specializare ai la profilul UMAN se da bacul scris la:
- lb. si literatura romana (obligatoriu)
- istorie (obligatoriu)
- si o proba la alegere dintre: geografie si un socio uman (logica, psihologie, economie, sociologie, filosofie)

In plus vei da probe de competente digitale si probe de competente lingvistice la lb. romana si la o limba straina la alegere.

1 răspuns:
| Konata a răspuns:

Buna!
Http://www.clopotel.ro/......calaureat/ Click aici sa vezi.

La romana obligatoriu
Istorie oblighatoriu
la alegre dintre :Geografie, sociologie, pshihologie, economie si logica.

Pa, pa!