| SecretAnonymous675 a întrebat:

Sunt pe clasa a-8-a și nu știu la ce liceu să merg, am avut niște medii mici pe clasele anterioare aceste fiind următoarele: Clasa 5 am avut 9.28, pe clasa 6 am avut 9.43, pe clasa 7 am avut 9.47, iar pe semestrul 1 din clasa 8 am avut 9.05. La ce liceu pot merge? Vreau să specific că după terminarea liceului vreau să fac facultatea de biologie, totuși am câteva probleme mari la chimie.

Răspuns Apreciat de Editori
| andreea567890123 a răspuns:

Mediile de la scoala nu pre au legatura cu mediile de la examen.Si chiar si asa, media 5-8 valorează doar 20% din media de admitere.
Iti recomand sa te apuci de pe acum sa tragi tare la mate si romana, sa iei note mari ca sa intri la profilul dorit.
In legatura cu profilul iti recomand cu incredere profilul de științe ale naturii.Chimia de clasa 9 este destul de diferită de chimia din clasele 7-8.În a9 si a10 faci chimie organică, care este ceva total nou.Iar din a 12 profesorii te lasa sa te concentrezi pe materiile la cea dai bacul si admiterea

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Daca ne-ai spune orasul poate ai primi ceva raspunsuri...

| Ineys a răspuns:

Alea nu-s medii mici.
Poti merge la orice liceu vrei tu, n-are nici o treaba cu facultatea.

| Andrei200202 a răspuns:

Vezi ce faci la capacitate si dupa ne intrebi

| Cduncfujndf a răspuns:

Ok, deci...alea nu sunt medii mici deloc. Și o să te ajute destul de mult. Deocamdată așteptă să vezi și rezultatele la examene.
Poți să mergi pe un profil de Științe ale naturii.