| JohnSeed a întrebat:

Termin clasa a VIII-a acum si trebuie sa scriu cateva randuri despre profesorul preferat. Eu personal chiar nu ma pricep la scris lucruri de genul asta si de aceea va cer ajutorul.
Nu trebuie sa fie foarte lung, si trebuie sa fie cateva randuri despre profesorul preferat. Profu' preferat e de istorie si e tipul de persoana foarte vesela si glumeata, care preda prin metode mai atipice dar care ne plac mult mai mult.
(Daca conteaza detaliile astea, evident.)

Multumesc anticipat! Dau funda unui raspuns de ajutor!

1 răspuns:
| DariaMateea a răspuns:

Unele detalii conteaza. Intai incepe cu o mica descriere. Cum ar fi: aveq privirea blanada sau vocea lina. Apoi incepe sa spui despre atitudinea lui si modul lui de a preda care va place voua. Mai pune si cateva detalii care sa arate ca e un om bun. Detalii despre ce face el de obicei la ora. Daca glumeste, daca gesticuleaza cand explica, ceva care sa arate ce va place la el. Si incheie textul cu ceva gen: "a fost cel mai bun profesor" sau "nu il voi uita niciodata pe domnul de istorie".