| anonim_4396 a întrebat:

trec in clasa a 8 a, imi puteti da niste idei cum sa invat eficient si sa retin macar pentru ziua urmatoare toata lectia sau niste,, sfaturi,, la invatat (Va rog fara raspunsuri de genu: Cum ai invatat si pana acum )

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă asta intrebi acum, mă mir sincer că ai ajuns până intr-a 8 a

| mudokins78 a răspuns:

Pai toata vara ce ai facut? Tu nu sti ca invatatul are la baza practica indelungata? In ajunul craciunului vrei sa retii 1 terabite?

| acerr a răspuns:

Sa te concentrezi cand citesti, sa inchizi tv, telefon dar inainte fa cateva exercitii de repiratie, dar fa corect, arerul il ti in piept 5 secunde. apoi expiri si tot asa de cateva ori, asculta si muzica pentru creier, realxare, sunt multe piese cu efect linistitor