| PascuBogdan a întrebat:

Vă rog să mă ajutați cu un gând bun despre școală și colegi, mâine am festivitatea de absolvire a școlii? (fundă)

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Aia nu trebuia sa fie in iunie? Sau in martie avand in vedere ca am intrat in carantina pe atunci.Cred ca te referi la un discurs, ma gandesc cum zici scoala ca ai terminat gimnaziul, ia aici:
Dragi colegi, mi-a facut mare placere sa imi petrec acesti 8 anii de studiu(sau cat ai fost in clasa cu ei, stii in caz ca te-ai transferat)impreuna cu voi, anii in care am legat prietenii care sper sa tina o viata si care sa nu se uite niciodata.Din copil am devenit adolescent(daca esti la liceu spune ca din adolescent ai devenit adult) datorita muncii profesorilor care ne-au invatat si ne-au sporit dorinta de cultura.Scoala mi-a fost ca a doua casa, vazandu-mi colegii si profesorii aproape zilnic.O sa imi lipseasca sa ne intalnim dimineata pentru a incepe o noua zi de scoala.Acum ca ne despartim, si mergem fiecare pe drumul nostru, va doresc numai bine in viata, rezultate cat mai mari si succes atat in plan personal cat si profesional.

Mai poti adauga sau schimba tu pe unde nu iti place.

1 răspuns:
| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Mesajul tau trebuie sa porneasca din suflet...doar tu iti amintesti si ai trait acele momente frumoase alaturi de colegii tai, la scoala totusi:
Buna ziua! Astazi am mai urcat, impreuna, inca o treapta pe scara vietii...Am avut momente minunate, atat bune cat si rele. Ma uit acum, si parca imi amintesc cum, acum 8 ani de zile ma aflam in aceeasi curte a scolii, cu totii emotionati in prima zi a noastra in invatamantul primar, apoi cel gimnazial
As vrea sa le multumesc cadrelor didactice care mau sprijinit si nu in ultimul rand colegilor mei cu care am legat prietenii frumoase, care sper sa ne tina toata viata.